DOLAR 7,8187
EURO 9,3602
ALTIN 449,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa 18°C
Parçalı Bulutlu
Bursa
18°C
Parçalı Bulutlu
Pts 17°C
Sal 11°C
Çar 13°C
Per 16°C






REKLAM ALANI

Milli atletler, Balkan Şampiyonası’nı ilk sırada tamamladı

14.09.2020
20
A+
A-

Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizminin genç yıldızları, İstanbul’da gerçekleştirilen Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası’nı 14’ü altın, 17’si gümüş ve 9’u bronz olmak üzere 40 madalya ile ilk sırada tamamladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde başarılarla dolu bir dönemde geçen Türk atletizminin genç yıldızları, 50. Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası’nda zirveyi kimseye bırakmadı. İstanbul’da gerçekleştirilen şampiyonada milli sporcular, 14’ü altın madalya olmak üzere toplam 40 madalya alarak ilk sırada yerini aldı.

MOBİL REKLAM ALANI
">ARA REKLAM ALANI

42 branşta madalya dağıtılan organizasyonun ilk gününde 23 madalya kazanan ay-yıldızlı atletler, ikinci günü ise 17 madalya ile noktaladı. Bu sonuçla Türkiye, Ukrayna ve Hırvatistan’ın önünde şampiyon oldu.

50. Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası’nda madalya kazanan milli sporcular şöyle:

Altın madalya

Erkekler 100m: Umut Uysal

Erkekler 400m: Kubilay Ençü

Erkekler 1500m: Devrim Kazan

Erkekler 5000m: Mahsum Değer

Erkekler 400m Engelli: Berke Akçam

Erkekler 3000m: Devrim Kazan

Erkekler 110m Engelli: Serhat Bulut

Erkekler 3000m Engelli: İbrahim Karateker

Kadınlar 3000m: Rümeysa Coşkun

Kadınlar Üç Adım Atlama: Gizem Akgöz

Kadınlar Disk Atma: Özlem Becerek

Kadınlar Cirit Atma: Münevver Hancı

Kadınlar Gülle Atma: Pınar Akyol

Kadınlar 5000 metre: Tuğçe Özkan

Gümüş madalya

Erkekler 4x100m: Türkiye

Erkekler Gülle Atma: Savaş Parlak

Erkekler 1500m: İslam Taşçı

Erkekler Yüksek Atlama: Ali Eren Ünlü

Erkekler 3000m: Ömer Amaçtan

Erkekler 110m Engelli: Tibet Sancak

Erkekler 3000 Engelli: Tayyip Arslan

Erkekler 4×100: Türkiye

Kadınlar 100m: Zülha Armutçu

Kadınlar 400m Engelli: Meryem Aygün

Kadınlar 3000m Su Engelli: Urkuş Işık

Kadınlar Sırıkla Atlama: Sıla Simay Harman

Kadınlar Sırıkla Atlama: Beyza Baş

Kadınlar Cirit Atma: Esra Türkmen

Kadınlar Gülle Atma: Büşra Hatun Ekinci

Kadınlar 100m Engelli: Yaren Yıldırım

Kadınlar Uzun Atlama: Gizem Akgöz

Bronz madalya

Erkekler 100m: Oğuz Uyar

Erkekler Yüksek Atlama: Orhan Baştürk

Erkekler Üç Adım Atlama: Onur Çaparoğlu

Erkekler 200m: Oğuz Uyar

Erkekler Sırıkla Atlama: Yunus Emre Kızıl

Kadınlar 800m: Süreyya Yıldız

Kadınlar 3000m Su Engelli: Şevval Özdoğan

Kadınlar Heptatlon: Zeynep Çaylak

Kadınlar 4×400: Türkiye

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.